Viens grams vermikomposta var saturēt vairāk nekā 109 (1 000 000 000) baktērijas un 106 (1 000 000) sēņu, neskaitot citas mikroorganismu grupas, un dabiski, ka mijiedarbība starp šīm organismu grupām ir ļoti sarežģīta un daudzveidīga. No šīs mikrobu šūnu daudzveidības, kuras augsnes paraugā var redzēt mikroskopā, lielāko daļu, saskaņā ar aplēsēm no 90% līdz 99%, nevar izdalīt, izaudzēt un identificēt pat ar mūsdienīgām laboratorijas metodēm. Pašlaik mēs nezinām, kā šie mikroorganismi augsnē funkcionē un mijiedarbojas. Citiem vārdiem sakot, mēs zinām, ka tie eksistē, bet tikai tagad sākam saprast to, ko aptuveni 10% no šiem mikroorganismu miljardiem faktiski dara augsnes ekosistēmā.

VISI ŠIE MIKROORGANISMI UN CITI ELEMENTI RADA MICROFLORU, NO KURAS BAROJAS AUGI. Tā ir vermikomposta galvenā funkcija. Tā kā ir zināms, ka augi nevar patstāvīgi baroties, un uzsūkšanai tiem ir nepieciešama mikroflora, lai vajadzīgajā brīdī izšķīdinātu un sašķeltu uzturam nepieciešamās vielas. Vermikomposts veido pilnvērtīgu vidi augu barošanai visā nogatavošanās periodā. Atšķirībā no citiem mēslošanas līdzekļiem, ieskaitot organiskos.

Humātiem, kas iegūti no kūdras, leonardīta un ogļēm, piemīt ļoti zems AKTĪVO komponentu līmenis, atšķirībā no vermikomposta. Pēc humusa satura vermikomposts pārsniedz kūtsmēslus 7-8 reizes, bet pēc efektivitātes 10-15 reizes. Salīdzinot ar organisko mēslojumu, vermikomposts satur daudz vairāk barības kustīgos elementus tārpu koprolītos, 10-31 reizes vairāk asimilējamo kāliju, 7 reizes fosforu, 2 reizes vairāk kalciju un magniju. Vermikomposta barības vielas ūdenī šķīst lēnām, tādā veidā ilgstoši  nodrošinot augus ar barības vielām.

Vermikompostam piemīt arī citas vērtīgas īpašības, piemēram, augsta mitruma ietilpība, mitruma izturība, hidrofilitāte, mehāniskā izturība un tas nesatur nezāļu sēklas. Vermikomposts var uzkrāt līdz pat 70% ūdens un ir līdz 15 reizēm efektīvāks par jebkuru organisko mēslojumu.

0
SIA "Zarumi EK"
LV40103660662
"Kamenes", Mālpils nov., LV-2152
Tel: +371 24943113

 .